Koronawirus Łódzkie 5.05.2021. Ile zakażeń w Łódzkiem? Najnowsze dane!

2021-05-05 10:37
Gorzów: szpital
Autor: SG Przygotowywanie leków i mieszanek żywieniowych wymaga sterylności.

Koronawirus Łódzkie. W środę, 5 maja, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia poda najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile zakażeń w Łódzkiem? Jak wygląda sytuacja w pozostałych regionach kraju? Czy liczba zachorowań i zgonów będzie nadal maleć? Tego dowiemy się już wkrótce! Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Łódzkie 5.05

3 896 - w środę, 5 maja, po godz. 10 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce.

We wtorek, po majówce, ministerstwo poinformowało o 2296 nowych przypadkach.

Ile zakażeń w Łódzkiem? 371 - taką liczbę nowych zachorowań podało w środę ministerstwo.

We wtorek, w regionie, odnotowano 184 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Koronawirus. Indyjska mutacja w Polsced

Dochodzenie epidemiologiczne związane z indyjskim wariantem koronawirusa dotyczy Katowic, Zaborowa k. Warszawy i Warszawy. Zakażenie nim potwierdzono dotąd u 14 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. 28 osób jest na kwarantannie – przekazał we wtorek GIS.

Kwarantanną objęte jest 9 osób związanych z lokalizacją - Dom Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach, 5 - Dom Zakonny Sióstr Misjonarek Miłości w Warszawie oraz 14 osób w związku z lokalizacją - Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości w Zaborowie pod Warszawą.

Kilka tygodni temu kilka sióstr z Katowic przebywało na rekolekcjach w woj. mazowieckim, w miejscowości Zaborów pod Warszawą, gdzie miały kontakt z zakażoną siostrą. W przesłanych do badań próbkach potwierdzono mutację indyjską.

Raport z anteny 04.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE