Koronawirus Łódzkie 4.05. Jak dużo zachorowań po majówce? Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-05-04 10:35
Szczepienie bez skierowania!
Autor: AP Szczepienie bez skierowania!

Koronawirus Łódzkie. We wtorek, 4 maja, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia poda najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Czy liczba nowych przypadków nadal będzie maleć? Jak wygląda sytuacja w poszczególnych regionach kraju? Ile zakażeń w Łódzkiem? Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa!

Koronawirus Łódzkie 4.05.

2 296 nowych przypadków - we wtorek, 4 maja, poznaliśmy najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce.

W poniedziałek, 3 maja, zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 2 525 osób. Zmarło 37 chorych z COVID-19.

Ile zakazeń w Łódzkiem? We wtorek, 4 maja, wykryto 184 zakażenia w woj. łódzkim.

W poniedziałek, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 240 nowych przypadkach koronawirusa w regionie.

W szpitalach przebywa 20 981 chorych na COVID-19, a 2609 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Nie będzie obowiązkowych szczepień?

O możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień, wspominał w piątek, 30 kwietnia prof. Horban. We wtorek, 4 maja, o zabranie głosu w tej sprawie poproszony został Michał Dworczyk, szef KPRM.

- Nie słyszałem dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe; w maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że wpłynie ona pozytywnie na decyzję o szczepieniach - mówił we wtorek Dworczyk.

Rejestracja na szczepienie dla kolejnego rocznika

We wtorek, 4 maja, otwarto rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników – osób urodzonych w 1988 r. oraz 1989 r.

Wszyscy 32-latkowie lub starsi mogą zapisać się na kilka sposobów – od północy na stronie pacjent.gov.pl lub od 6:00 rano za pośrednictwem infolinii 989. Wystarczy podać PESEL, by otrzymać termin i miejsce szczepienia.

Raport z Anteny 29.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE