Szczepienie koronawirus

i

Autor: Pixabay.com

Koronawirus Łódzkie 20.04. Ponad 9 tys. zachorowań w całym kraju. Ile zakażeń w Łódzkiem? Najnowsze dane!

2021-04-20 10:34

We wtorek, 20 kwietnia, o godz. 10.30, Ministerstwo Zdrowia podaje najnowsze dane o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w kraju i w regionach. Ile jest zakażeń w Łódzkiem? Jak wygląda liczba zajętych łóżek w szpitalach? Co z obostrzeniami? Czy zostaną poluzowane przed majówką? Czytaj najnowsze informacje o koronawirusie!

Koronawirus Łódzkie 20.04

We wtorek, 20 kwietnia, po godz. 10, Ministerstwo zdrowia poinformowało o 9246 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 601 osób.

Ile zakażeń w Łódzkiem? W regionie, odnotowanych zostało 713 nowych zachorowań.

W poniedziałek, zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 7283 osób, najwięcej przypadków wykryto na Śląsku – 1171 i na Mazowszu - 1100. Zmarło 101 chorych z COVID-19.

W województwie łódzkim odnotowano w poniedziałek 414 zakażeń.

Koronawirus. Co z obostrzeniami?

Prawdopodobnie w środę zakomunikowana zostanie ostateczna wersja, co jeszcze ewentualnie zmieni się w tygodniu przed majówką - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że jest za regionalizacją w znoszeniu obostrzeń.

Szef MZ w rozmowie w Radiu Zet poinformował, że w środę należy spodziewać się kontynuacji trendu spadkowego, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań. "Pod tym względem raczej nie będzie zaskoczeń" - dodał.

Polacy boją się koronawirusa

Tymczasem Polska znalazła się w pierwszej trójce krajów z najwyższym poziomem obaw wywołanych pandemią, lokując się na trzecim miejscu za Indiami i Chile - wynika z opublikowanego we wtorek badania firmy doradczej Deloitte.

Czterech na pięciu polskich konsumentów obawia się o zdrowie członków rodziny - czytamy w raporcie z badania "Global State of the Consumer Tracker". Znacząco spadła również liczba Polaków, którzy czują się bezpiecznie podczas zakupów w sklepach stacjonarnych.

Raport z anteny 19.04, godz.10