koronawirus

i

Autor: geralt/Pixabay.com

Koronawirus Łódzkie 10 maja 2021. Sprawdź dane Ministerstwa Zdrowia. Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-05-10 11:27

Koronawirus Łódzkie. W poniedziałek, 10 maja 2021, po godz. 10 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Jak duża jest liczba zachorowań? Czy wskaźnik zgonów związanych z COVID-19 nadal budzi niepokój? Jak wyglądają statystyki po ciepłym, majowym weekendzie? Ile zakażeń w Łódzkiem? Sprawdzamy.

Koronawirus Łódzkie 10.05.2021

2 032 nowe przypadki w całym kraju. W poniedziałek, 10 maja, po godz. 10 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Zmarły 22 osoby.

W sobotę, resort zdrowia poinformował o 4765 nowych przypadkach, zmarło 421 osób. W niedzielę w kraju odnotowano 3852 nowe przypadki. Zmarło 147 osób.

Ile zakażeń w Łódzkiem. W regionie, w ciągu ostatniej doby wykryto 163 nowe przypadki.

Jak wyglądała liczba nowych przypadków w weekend? W sobotę było to 326 nowych zachorowań, w niedzielę - 297.

Koronawirus. Druga dawka szczepionki szybciej?

- Prawdopodobnie dojdziemy do wniosku, że jednak powinniśmy skrócić okres między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 - powiedział w poniedziałek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że powinno się to wyjaśnić po posiedzeniu Rady Medycznej.

Wyraził nadzieję, że spowoduje to także to, że być może Polacy będą też chcieli się szybciej chcieć szczepić.

- Przed nami wakacje. Chcemy na te wakacje wyjechać, a wiele krajów będzie jednak żądało w przypadku przyjazdu do nich tego certyfikatu, że jesteśmy zaszczepieni - podkreślił.

W ocenie Kraski jest to ważny argument, żeby przekonać Polaków do szczepień.

Rząd przyspieszy luzowanie obostrzeń?

Średnio na dobę notujemy 4,1 tys. nowych zakażeń, ostatniej doby mamy spadek o ok. 20 proc.; jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania obostrzeń - powiedział w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz podkreślił, że wszystko będzie zależało od wyników z tego tygodnia w zakresie nowych zakażeń.

- Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę - powiedział Andrusiewicz.

Raport z anteny 07.05, godz.10