W różowych skrzynkach łodzianki znajdą artykuły do higieny intymnej

i

Autor: UMŁ

Kolejne różowe skrzynki powstają w Łodzi

2021-12-08 16:52

Brak pieniędzy na zakup środków intymnych to problem, który dotyka ponad pół miliona Polek. Specjalnie dla nich w Łodzi tworzone są kolejne różowe skrzynki, z których skorzystać może każdy.

W Łodzi będzie to już łącznie prawie 40 skrzynek. Jak się okazuje problem braku środków na zakup artykułów do higieny intymnej jest bardzo duży.

- Według danych fundacji „Różowa skrzyneczka”, cztery procent kobiet w Polsce, czyli niemal pół miliona nie stać na zakup środków higieny intymnej – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Dodatkowo co piąta uczennica jest zmuszona wyjść z zajęć szkolnych z powodu ich braku, a dziesięć procent w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu. Nie mamy wątpliwości, że mimo naszych licznych starań i udzielanych różnych form pomocy, w Łodzi ten problem także występuje. Dlatego zdecydowaliśmy się na umieszczenie skrzyneczek głównie w miejscach odwiedzanych najczęściej i najliczniej przez mieszkańców Łodzi mierzących się z różnymi trudnościami życiowymi, w których staramy się otoczyć ich różnym rodzajem wsparcia.

Nowe skrzynki znajdą się, m.in. w Punktach Pracy Socjalnej, Wydziałach Pracy Środowiskowej i Schronisku dla Bezdomnych Kobiet.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.