Kiedy będzie ciepło?

i

Autor: Pixabay.com

Kiedy będzie ciepło? Jaka będzie pogoda w niedzielę? DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY: ŁÓDŹ 21.02.2021

2021-02-21 19:47

Kiedy będzie ciepło? To pytanie zadają sobie wszyscy Polacy, których zmęczyła już zima. Z nadzieją wypatrują przejawów ocieplenia. Podobnie jest z kierowcami, którzy dość mają trudnych warunków na drodze. W tym roku zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Większość mieszkańców naszego kraju, przyzwyczajonych do ostatnich ciepłych zim, nie spodziewała się takiego jej uderzenia. Jak długo potrwają mrozy? Kiedy będzie ciepło? Jaka jest długoterminowa prognoza pogody?

KIEDY BĘDZIE CIEPŁO? Sprawdzamy prognozę na weekend

Według synoptyków, cieplej robić ma się już w piątek, 19 lutego. Czeka nas duże zachmurzenie z postępującymi od zachodu przejaśnieniami. W centrum kraju zapowiadane są opady śniegu albo też deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Może on marznąć, powodując gołoledź. Oznacza to, że kierujący w Łodzi i innych regionach centralnej Polski, muszą zachować wyjątkową ostrożność na drodze.

To co nas najbardziej interesuje, czyli temperatura, nie do końca zadowoli tych, którzy pytają "kiedy będzie ciepło" - przynajmniej w centrum kraju. Jak przewiduje prognoza pogody, maksymalna temperatura wyniesie tu około 3 stopnie. Znacznie lepiej będzie na południowym zachodzie: tam wzrosnąć ma aż do 9 stopni! Najzimniej będzie - tradycyjnie - na północnym wschodzie. Przewidziana tam maksymalna temperatura to -4 stopnie.

W nocy z piątku na sobotę znów będzie chłodniej. W większej części kraju temperatura wyniesie od -2 do 1 stopnia. Znów może być ślisko na drogach.

Jak będzie wyglądała prognoza pogody w sobotę? Będzie cieplej. W centrum kraju, temperatura wzrośnie do 5 stopni. Na południowym zachodzie osiągnie nawet 11 stopni. Znów najchłodniej będzie na północnym wschodzie. Tam wyniesie od 0 do 1 stopnia.

KIEDY BĘDZIE CIEPŁO? Prognoza pogody na następne dni

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy dość już mają niskich temperatur. Prognoza pogody długoterminowa mówi, że do końca lutego temperatura stopniowo będzie wzrastać. Najcieplej będzie w czwartek, 26 lutego. Wtedy, według meteorologów, temperatura w dzień ma wynieść 16 stopni. Do końca miesiąca, temperatury będą dodatnie. Najniższa dzienna maksymalna temperatura wynieść ma 4 stopnie.

Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi