Każdy może zostać rodzicem zastępczym dla zwierząt z łódzkiego ZOO

2020-10-15 12:45 Kinga Baryga
ZOO
Autor: K Baryga

​Zostań zastępczym rodzicem zwierzaka w zoo! Łódzki ogród zoologiczny rusza z nowym programem adopcyjnym dla zwierząt pt. „ZOOpiekuj się mną”. Każdy może się zaangażować i pomagać w utrzymaniu mieszkańców ogrodu.

Łódzki ogród zoologiczny rusza z nowym programem adopcyjnym dla zwierząt pn. „ZOOpiekuj się mną”. W udział w nim zaangażowali się aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi, którzy grali główne role w sztuce „Madagaskar” – Emilia Klimczak oraz Marek Prusisz. Łódzcy artyści zdecydowali się zostać rodzicami chrzestnymi lemura, tym samym inicjując program adopcyjny.

- Adoptując zwierzęta w ramach programu "ZOOpiekuj się mną" możemy pomóc w naszej nieustającej walce o ochronę zwierząt, zapewniając ogrodowi zoologicznemu dodatkowe fundusze niezbędne do zakupu żywności, bieżącego utrzymania wybiegów, zabiegów rehabilitacyjnych, opieki weterynaryjnej czy zakupu zabawek i dodatkowej suplementacji. Obecnie w łódzkim ogrodzie zoologicznym przebywa ponad 2100 zwierząt, które można zaadaptować – przekazał prezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Arkadiusz Jaksa.

Dla każdego darczyńcy, w podziękowaniu za współpracę i pomoc przygotowano specjalne pakiety adopcyjne dopasowane do poziomu zaangażowania darczyńcy.

Wykaz wszystkich zwierząt, które można adoptować oraz lista obecnych darczyńców znajduje się na stronie www.zoo.lodz.pl.