Jeden prowadził bez prawa jazdy, drugi był poszukiwany. Nie uwierzysz, jak wpadli!

2021-03-05 10:46 fed
Ojciec i syn w rękach policji
Autor: mat.. policji

Wydawałoby się, że gdy ktoś jest na bakier z prawem i chciałby uniknąć wpadnięcia w ręce policji, powinien przykładać wagę do szczegółów i starać się nie wpaść przez drobiazg. Tych dwóch mężczyzn - ojciec i syn - zatrzymanych przez łódzką policję, nauczyło się tego w najbardziej bolesny sposób. Jechali jednym samochodem: kierowca nie miał prawa jazdy, zaś pasażer był poszukiwany. Schwytania mogli łatwo uniknąć, a jednak...

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w środę, 3 marca 2021 r., po godz. 14.

- Na alei Włókniarzy przy ulicy Długosza policjanci z łódzkiej drogówki zauważyli, że osoby podróżujące seatem nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa - relacjonuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

Szybko okazało się, że seatem jadą 20-letni syn - on kierował autem - i 42-letni ojciec.

- Podczas kontroli obu mężczyzn w policyjnych bazach danych szybko na jaw wyszło, że 20-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, natomiast jego 42-letni ojciec jest poszukiwany listem gończym do osadzenia w jednostce penitencjarnej - wylicza policjantka.

Starszy z mężczyzn został natychmiast zatrzymany i osadzony w areszcie. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi, za niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo 20-latek został ukarany mandatem karnym, za brak uprawnień.

Raport z Anteny 04.03