Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt: na wiosnę trafia tu coraz więcej pacjentów [AUDIO]

2021-03-22 12:32
jeż
Autor: Pixabay

Dokąd nocą tupta jeż? Na to pytanie najlepszej odpowiedzi udzielić mogą pracownicy Ośrodka Dzikich Zwierząt w Łodzi, bo właśnie tych małych zwierzątek w placówce na wiosnę pojawią się coraz więcej. Postanowiliśmy odwiedzić mieszczący się na ul. Wycieczkowej ośrodek i sprawdzić, co słychać u jego mieszkańców.

W samym tylko ubiegłym roku do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy ul. Wycieczkowej w Łodzi trafiło ponad 2 300 podopiecznych. Z roku na rok pod opiekę pracowników placówki trafia coraz więcej potrzebujących zwierząt.

- Na wiosnę opiekujemy się sporą liczbą ptaków, cieszymy się, że większość z nich wróci na wolność - mówi Kamil Polański z Ośrodka.

Wczesną wiosną w ośrodku pojawiają się oseski - małe zajączki i jeżyki. Znalezione „sierotki” nie zawsze nimi są i często nie potrzebują naszej pomocy. Powinniśmy reagować jedynie kiedy widzimy, że zwierzę jest ranne, chore czy wychudzone.

- W ośrodku przebywa teraz kilkadziesiąt jeży, które dzięki pomocy ludzi zdołały przetrwać zimę - dodaje leśniczy.

Jeśli zauważymy, że zwierzę jest w złej kondycji i potrzebuje pomocy należy natychmiast zadzwonić na Animal Patrol straży miejskiej w Łodzi, lub pod infolinię Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt -numer + 48 (42) 617-26-86 działa w godzinach pracy ośrodka.

Tematem zajęła się nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Jakie zwierzęta wiosną przebywają w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt?
Raport z anteny 22.03, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE