Orientarium w Łodzi

i

Autor: Kinga Baryga

Jak zwierzęta z Orientarium reagują na tłumy odwiedzających?

2022-05-12 15:10

Otwarcie Orientarium w Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi okazało się wielkim sukcesem. Tylko w pierwszy weekend maja odwiedziło je 30 tysięcy osób. A jak na tłumy odwiedzających reagują zwierzęta?

​Im więcej osób, tym bardziej się popisują - wskakują do basenu, robią akrobacje.Zwierzęta w łódzkim Orientarium lubią wszystkich odwiedzających. Czy są jednak momenty, w których są wystraszone? 

- Wszystkie zwierzęta mieszkające w ogrodach zoologicznych się w nich urodziły, są one przyzwyczajone do zwiedzających. Jest też tak, że nasi opiekunowie zwierząt obserwują podopiecznych. Jeśli się okaże, że małpy czy słonie są zmęczone to idą do swoich sypialni lub wychodzą na wybieg zewnętrzny - mówi Paulina Klimas Stasiak - rzecznika prasowego ogrodu botanicznego.

W Orientarium pojawiły się specjalne komunikaty na przykład takie, żeby nie robić zdjęć z fleszem. To miejsce można odwiedzać codziennie od 9 do 18.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE