Jak wspomóc budowę Wyjątkowego Domu? Zapisz się na cykl trzech 5-kilometrowych biegów! [AUDIO]

2021-06-09 16:36
bieg
Autor: pixabay.com

Pomaganie przez bieganie! Już 20 czerwca na Stawach Stefańskiego w Łodzi odbędzie się pierwszy z trzech 5-kilometrowych biegów charytatywnych pt."Podaj Pan Cegłę".

Na 5-kilometrowym dystansie będzie można pobić swój rekord szybkości, przejść go z kijkami do nordic walking czy potruchtać z pupilem.Już 20 czerwca odbędzie się pierwszy z trzech biegów pt. "Podaj Pan Cegłę" z których całkowity dochód zostanie przekazany na budowę Wyjątkowego Domu, w którym zamieszkają osoby z chorobami psychicznymi.

- Dystans będzie można pokonać samemu lub w grupie - liczy się cel i dobra zabawa - tłumaczy Beata Sobieraj z Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych. - Na przebiegnięcie trasy uczestnicy mają godzinę - dodaje.

- Na wszystkich uczestników biegu na mecie będzie czekać specjalny medal - mówi Agnieszka Gortat z Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych.

Zapisy trwają tylko do 15 czerwca. Link znajduje się na facebookowym wydarzeniu o nazwie Wyjątkowy Dom - Wyjątkowy Bieg.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Wyjątkowy Bieg odbędzie się już 20 czerwca!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE