Ostrzeżenia IMGW

i

Autor: Unsplash: Annie Spratt Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydaje ostrzeżenie przed mgłami dla Łodzi. Mogą ograniczyć widoczność nawet do 200 metrów

2022-10-27 15:08

IMGW wydał ostrzeżenie przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczyć widoczność nawet do 200 metrów. Alert obowiązywać będzie w Łodzi do piątkowego poranka. Na drogach może być niebezpiecznie.

IMGW wydaje ostrzeżenia dla Łodzi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla powiatu Łódź. Chodzi o gęste mgły, mogące ograniczyć widoczność miejscami od 50 do 200 metrów. Alert obowiązuje od czwartku 27 października od godziny 21:00 do piątku 28 października do godziny 10:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia szacowane jest na 85 procent.

Mieszkańcy powiatu dostają ostrzeżenia SMS

Do mieszkańców powiatu wysyłane są specjalne wiadomości tekstowe z ostrzeżeniem przez mgłami. Szczególnie niebezpiecznie może być na drogach, gdzie mgła może utrudniać widoczność. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Jak powstaje mgła?

Jesienna pogoda szczególnie sprzyja powstawaniu mgły. Jest to zawiesina bardzo małych kropelek wody o średnicy mniejszej niż 0,05 milimetra, osadzających się w przyziemnej warstwie powietrza. Może pojawić się zarówno wtedy, kiedy temperatura jest dodatnia, jak i przy temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza.

Mgła powstaje w wyniku kondensacji, czyli skraplania, pary wodnej w atmosferze. Mgła radiacyjna tworzy się nad lądem, kiedy zimne podłoże w bardzo dużym stopniu wychłodzi powietrze. Nad zbiornikami wodnymi tworzą się mgły adwekcyjne- żeby powstało to zjawisko, ciepłe powietrze musi napłynąć nad chłodne podłoże.

Gdzie słońce nie dochodzi, tam dojdzie opłata za parkowanie. Panele słoneczne na podziemnym parkingu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE