Ikea

i

Autor: Shutterstock; Materiały prasowe

Handel

IKEA wycofuje niebezpieczny produkt. Można go zwrócić do sklepu bez paragonu

2023-03-22 9:51

IKEA wycofuje z rynku grę dla dzieci. Okazuje się, że niewielkie elementy zabawki mogą być przyczyną zadławienia u mniejszych dzieci. Osoby, które kupiły produkt mogą go zwrócić do sklepu, otrzymując w zamian zwrot pieniędzy.

IKEA poinformowała o wycofaniu z rynku gry w łowienie rybek BLÅVINGAD. Okazuje się, że niewielkie metalowe nity na zabawce mogą się poluzować, co może grozić zadławieniem, zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci.

- W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego wprowadzamy środki ostrożności i wycofujemy z rynku grę łowienie rybek BLÅVINGAD ze względu na ryzyko zadławienia - informuje IKEA w komunikacie. 

IKEA apeluje do klientów, którzy kupili już grę, aby przestali jej używać i zwrócili ją do sklepu. Grę można oddać w dowolnym sklepie IKEA, otrzymując w zamian pełny zwrot pieniędzy. Aby zwrócić grę, nie trzeba mieć dowodu zakupu.

IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż - czytamy w komunikacie.

"Wyboista" droga do sklepu IKEA w Szczecinie. Klienci nie mają lekko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE