rodzina

i

Autor: CANVA

Narodowy spis powszechny

Gospodarstwa domowe w Polsce. W których powiatach w Łódzkiem rodziny są najmniejsze?

2023-11-18 17:13

W którym regionie Polski są najmniejsze i największe rodziny? Jak wskazują eksperci portalu RynekPierwotny.pl, w zależności od poszczególnych regionów kraju, sytuacja jest bardzo zróżnicowana. Sprawdziliśmy, w których powiatach w Łódzkiem rodziny są najmniejsze.

Dane spisu powszechnego 2021. Ile liczy przeciętne gospodarstwo domowe?

Dane spisu powszechnego dostarczają bardzo dużo informacji na temat polskiego społeczeństwa. Możemy dowiedzieć się między innymi, ile liczy przeciętne gospodarstwo domowe. Jak się okazuje, zazwyczaj są to trzy osoby.

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przeanalizowali jednak te dane w rozbiciu na powiaty i miasta na prawach powiatów. Badacze zwracają uwagę, że w przypadku określenia wielkości gospodarstw domowych w badaniach przeprowadzonych przez GUS w ramach spisu powszechnego uwzględniono tzw. kryterium mieszkaniowe. Oznacza to, że wszystkie osoby mieszkające w jednym lokalu lub domu są uważane za członków tego samego gospodarstwa domowego

Gospodarstwa domowe. Statystyki

Różnice są ogromne. Okazuje się, że im większe miasto tym mniejsze rodziny. Łódź, Warszawa, Wrocławia, Poznań i Kraków to miasta, w których gospodarstwa domowe liczą najmniejszą liczbę członków. 

Na drugim końcu, pod względem wielkości gospodarstwa domowego znajdziemy powiat limanowski, powiat myślenicki, powiat nowotarski, powiat tarnowski czy powiat ostrołęcki.

A jak sytuacja wygląda w Łódzkiem? W galerii poniżej zobaczycie, gdzie rodziny są najmniej liczne.

Doda drży o ukochanego. Dariusz Pachut ma niebezpieczną pasję