Festiwal "Smakujemy Niepodległość" w Łodzi rozpocznie się już 11 listopada!

2021-11-08 22:03
Festiwal Smakujemy Niepodległość
Autor: Kinga Baryga

Smakowite dania, oryginalne potrawy , wiele imprez towarzyszących. W Łodzi rozpoczął się Festiwal Dobrego Smaku. Z tej okazji, w gastronomiku odbyły się warsztaty dla młodzieży. Uczniowie pod okiem szefa kuchni - Jakuba Wolskiego, poznali tajemnice polskiej, niepodległościowej kuchni, w tym potrawy z dzika i daniela.

  Od 11 do 14 listopada  restauracje i kawiarnie Łodzi, Pabianic i Aleksandrowa będą serwować dania z gęsiny i desery z jabłek. Tegoroczni zwycięzcy letniej edycji – Restauracja Agrafka poda krokiet z udka konfitowanej gęsi na buraczanym risotto, z glazurowaną marchewką, brukselką i buraczkami. Nie zabraknie też propozycji na łódzkim OFFie. Restauracja Spółdzielnia postawiła na pierogi z gęsiną, podane z karmelizowanym jabłkiem, szczyptą cynaomu oraz wędzoną śmietaną.

Restauracja Delight w Vienna House Andel’s Łódź przygotowała aż 5 różnych propozycji, m.in. konfitowane udo gęsi i rosołową na gęsinie.

Natomiast blisko Łodzi, w Aleksandrowie Łódzkim, Quchnia zaserwuje „Gęsi duet – pierś i wątróbkę”.

Głodni? To może coś słodkiego?Na deser tegoroczna, zwycięska Cukiernia Lodziarnia Wasiakowie proponuje jabłecznik z karmelizowanymi jabłkami, musem orzechowym i konfiturą z owoców leśnych. Natomiast w Pracowni Cukierniczej Bezcukrowe Słodkości złapiecie za „Szarlotkę jesieniary” na wynos, która łączy cynamonowy mus z jabłek przekładanych blatami ciasta pod białą pierzynką, w otoczeniu orzechów.

W tegorocznej, jesiennej edycji uczestników oceniać będzie jury składające się z przedstawicieli m.in. Łódź Airport, który jest fundatorem nagród. Trzyosobowe Jury zadecyduje, który z uczestników poleci do Dublina, East Midlands, Londynu czy Kijowa.

Festiwal Dobrego Smaku wraz z marką Dobre z Lasu zapraszają 11 listopada na rynek Manufaktury. Poczęstujemy odwiedzających gości Manufaktury gulaszem z dziczyzną. Jedna porcja kosztować będzie tylko 5 zł. Dochód zebrany przez wolontariuszy fundacji Się Pomaga będzie przekazany na na terapię genową dla Leosia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE