Ewakuacja łódzkiego lotniska. Pasażerka ukryła walizkę w toalecie

i

Autor: archiwum

Łódź

Ewakuacja łódzkiego lotniska. Pasażerka ukryła walizkę w toalecie

2023-07-13 19:13

Prawie dwie godziny trwała ewakuacja łódzkiego lotniska. Powodem była walizka zostawiona bez opieki w toalecie. Pasażerka tłumaczyła, że ukryła walizkę w toalecie, ponieważ przed podróżą miała sprawę do załatwienia w centrum Łodzi i nie chciała jechać z bagażem.

Jak poinformowały służby prasowe Portu Lotniczego Łódź, w czwartek o godz. 13.30 w toalecie lotniska została znaleziona walizka. Ponieważ nie było w pobliżu nikogo, rozpoczęto procedurę ewakuacji pasażerów i pracowników. Bagażem zajęli się pirotechnicy ze Straży Granicznej. Jednocześnie sprawdzono monitoring i zidentyfikowano kobietę, która mogła pozostawić bagaż.

- Na lotniskach bagaż pozostawiony bez opieki traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Przejmowany jest z pomocą robota pirotechnicznego i detonowany. W tym wypadku jednak do tego nie doszło, bo kobieta wróciła na lotnisko. Tłumaczyła, że ukryła walizkę w toalecie, ponieważ przed podróżą miała sprawę do załatwienia w centrum Łodzi i nie chciała jechać z bagażem – wyjaśniono.

Służby prasowe portu przypomniały, że za pozostawienie bagażu na lotnisku bez opieki grożą surowe kary. Najłagodniejsza to mandat karny w wysokości 500 zł.

Żaden lot nie został odwołany, jedynie samolot lecący do Londynu miał opóźnienie. 

Zamiast pokazów odpłatne loty śmigłowcem. Wielka klapa na Wawerskim Pikniku Lotniczym