Ulica Piotrkowska w Łodzi

i

Autor: UMŁ

Dziesiąta edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto czeka na propozycje mieszkańców

2022-04-19 21:09

Od 20 kwietnia można składać wnioski. W tym roku pula budżetu obywatelskiego to 26 milionów złotych

Wymiana nawierzchni jezdni, wyrównanie chodnika czy nowe skwery i place zabaw. Jest wiele rzeczy, które łodzianie chcą zmienić w swoim mieście. Mogą to zrobić w ramach 10 edycji budżetu obywatelskiego. Od 20 kwietnia można składać wnioski.

To ten etap jest najważniejszy, bo to w tym momencie wpływają pomysły i projekty od wszystkich łodzian. W tym roku do rozdysponowania na najróżniejsze cele jest przeznaczonych 26 milionów złotych. Podobnie, jak w zeszłym roku, pieniądze są rozdzielone na realizację dwóch rodzajów zadań: osiedlowych (prawie 21 milionów PLN) i ponadosiedlowych (około 5 milionów PLN) - mówi Agnieszka Rutkowska z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Zadania ponadosiedlowe dotyczą działań w skali całego miasta, jak choćby edukacji i oświaty. Co zdaniem łodzian powinno ulec zmianie?

Na pewno więcej zieleni by się przydało, zdecydowanie więcej. Mieszkam w Śródmieściu i tutaj jest naprawdę tragedia, bo z jednej strony mam samochody i autobusy, z drugiej tramwaje, a jeszcze z trzeciej puby. Brakuje tutaj takich obszarów rekreacyjnych, gdzie można byłoby usiąść i się wyciszyć - mówi łodzianka.

Jestem z Górnej i u nas naprawdę należałoby wyrównać chodniki, bo w niektórych miejscach są naprawdę niebezpieczne. Ja sobie jeszcze poradzę, ale osoba na wózku albo z dzieckiem może mieć naprawdę duży problem - dodaje jej koleżanka.

Drogi trzeba załatać i wyrównać. Jestem z Teofilowa, dobrze, że w końcu skończyli Traktorową, ale to nie jest jedyna ulica w tamtym rejonie, choćby Kaczeńcowa jest w tragicznym stanie, choć patrząc na inne trasy, to i tak nie jest z nią najgorzej - podkreśla łodzianin.

Wnioski można składać elektronicznie od 20 kwietnia do 23 maja na stronie łódzkiego magistratu lub tradycyjnie w wyznaczonych punktach obsługi Urzędu Miasta Łodzi do 9 maja. Głosowanie odbędzie się w październiku. Zwycięskie propozycje zostaną uwzględnione w budżecie na 2023 rok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE