Dziecięcy Telefon Zaufania. Łódź dołączyła do ważnej akcji!

i

Autor: Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak/ strona internetowa

Problemy społeczne

Dziecięcy Telefon Zaufania. Łódź dołączyła do ważnej akcji!

2023-04-21 11:16

Łódź dołączyła do miast, które promują Dziecięcy Telefon Zaufania. Na ulice miasta wyjechał specjalny tramwaj, na którym pojawiło się logo i ważny numer 800 12 12 12. Dzięki takim akcjom, pomoc psychologiczną ma szansę uzyskać coraz więcej dzieci i młodzieży w kryzysie.

Łódź promuje telefon zaufania. W jaki sposób?

Łódź dołączyła do miast, które promują Dziecięcy Telefon Zaufania. Po Wrocławiu i Toruniu, również do naszego miasta wjechał specjalny tramwaj, na którym znajduje się ten niezwykle istotny w dzisiejszych czasach numer telefonu.

Tramwaj z logo darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania to efekt współpracy Rzecznika Praw Dziecka i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi w ramach kampanii społecznej promującej działalność numeru 800 12 12 12.

Coraz więcej dzieci ma problemy ze zdrowiem psychicznym

Jak przekazał podczas konferencji Rzecznik Praw Dziecka, w ciągu ostatnich trzech lat liczba połączeń z telefonem zwiększyła się prawie dwukrotnie. Podkreślił również, że Dziecięcy Telefon Zaufania stał się obecnie tzw. przychodnią pierwszego kontaktu, w której każde dziecko, które potrzebuje pomocy, uzyska natychmiastowe wsparcie.

Działania Dziecięcego Telefonu Zaufania obejmują zarówno rozmowy telefoniczne i czaty, interwencje, ale również spotkania z uczniami w szkołach i szkolenia dla nauczycieli. Co istotne, telefon jest dostępny dla młodzieży 24 godziny na dobę. Dodatkowo, po ataku Rosji na Ukrainę, uruchomiono również telefon zaufania w języku ukraińskim i rosyjskim.

Bunt maszyn czy raj? Czym skończy się zabawa z AI?

Hostel dla osób, które chcą w wyjść z nałogu lub uciekają przed przemocą domową

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE