Dyrektor łódzkiej szkoły chce pobić rekord Guinessa w bieganiu na bieżni

2022-01-26 12:50
Lekkoatletyka, bieg, bieżnia
Autor: EastNews

W tym tygodniu, w jednej z gliwickich siłowni - Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi​ - Marcin Józefaciuk próbuje pobić rekord w bieganiu na bieżni. Do pokonania ma 843 km, jak wyglądają przygotowania i treningi? Sprawdź.

Jak poinformował nas Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi​ - Marcin Józefaciuk, treningi trwają od początku tygodnia. Biegacz na osiągnięcie rekordu ma tydzień, dlatego postanowił zamieszkać na siłowni. Śpi, myje się, a przede wszystkim - biega tylko w Gliwicach. Nam miejsce bicia rekordu wybrał właśnie to miasto, ponieważ żadna z łódzkich siłowni nie zdecydowała się wziąć udziału w przedsięwzięciu.

- Obecnym rekordem świata są 843 km. Chciałbym pobić ten rekord i zrobić 850 km. Jednak moim największym celem jest zrobienie 1000 km, bo jest to taka okrągła sumka - informuje biegacz.

W 2,5 dnia udało się przebiec ponad 380 kilometrów. Biegacz jednak już teraz czuje zmęczenie.

- Budzę się z samego rana około godziny trzeciej. Szybkie śniadanie, toaleta, no i na bieżnię - dodaje.

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi​ - Marcin Józefaciuk łączy też bicie rekordu ze zbiórką na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE