Bałuty remont

i

Autor: Łódź.pl

Remonty w Łodzi

Duże zmiany drogowe na Bałutach. Które ulice zostaną zamknięte?

2023-10-02 11:12

W niemal całej Łodzi trwają prace remontowe. Wiele z nich odbywa się na Bałutach, jak chociażby wielki remont Wojska Polskiego. Są jednak dobre informacje dla kierowców, bo już za chwilę otworzy się skrzyżowanie ze Sporną. Zmiany dotyczą również Franciszkańskiej czy placu Kościelnego. Szczegóły poniżej.

Dzieje się na Bałutach. Remont Wojska Polskiego idzie pełną parą

Trwa wielki remont ulicy Wojska Polskiego. W związku z tym, w ostatnim czasie, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami jadąc na Doły. Zbliża się jednak otwarcie skrzyżowania Wojska Polskiego ze Sporną i Pankiewicza, co z pewnością poprawi poruszanie się po tej części miasta. Stanie się tak już w środę, 4 października.

Remonty na Bałutach. Jakie jeszcze zmiany czekają łodzian?

Zmiany dotyczą również ulicy Smugowej. By wykonać instalacje, które zasilą w prąd tramwaje kursujące na Doły, konieczne będzie zamknięcie na czas około 2 tygodni ul. Smugowej. W tym czasie dojazd do Wydziału Spraw Obywatelskich i Komunikacji UMŁ możliwy będzie od ul. Źródłowej (od ronda Solidarności albo od ul. Wojska Polskiego).

Poza tym, zamknięty zostanie także rejon ul. Wojska Polskiego przy ul. Marynarskiej. Ruch z ul. Organizacji WiN skierowany zostanie przez ul. Głowackiego do ul. Wojska Polskiego i dalej do ul. Źródłowej. Natomiast przejazd od ul. Boya-Żeleńskiego do ul. Głowackiego będzie możliwy przez ul. Sucharskiego, która stanie się jednokierunkowa, aby mogły nią kursować również autobusy.

Dodatkowo, pojawi się możliwość przejazdu na skrzyżowaniu ul. Franciszkańskiej z ul. Wojska Polskiego, od ul. Zawiszy w stronę pl. Kościelnego.

Obieraczki kapuściane, czyli jak to kiedyś z kiszoną kapustą bywało.

Otwarcie nowej siedziby Teatru Pinokio w Łodzi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE