Niemiecka sieć drogerii rusza na podbój Polski. Będzie konkurencją dla Rossmanna?

i

Autor: Wikipedia

Biznes

Niemiecka sieć drogerii rusza na podbój Polski. Będzie konkurencją dla Rossmanna?

2023-06-21 15:34

Niemiecka sieć drogerii dm aktualnie ma w Polsce 13 sklepów, ale jeszcze w tym roku zamierza podwoić ich liczbę. DM-Drogerie Markt to największa pod względem obrotów sieć drogerii w Niemczech, rywalizująca z Rossmannem. Sprawdź, gdzie można spodziewać się kolejnych lokalizacji w Polsce.

Niemiecka sieć drogerii dm otwiera kolejne sklepy

Niemiecka sieć dm zaistniała na polskim rynku dokładnie rok temu, otwierając pierwszy sklep we Wrocławiu. Aktualnie ma w Polsce 13 drogerii, w większości na Dolnym Śląsku i w Małopolsce, ale zamierza jeszcze w tym roku podwoić ich liczbę i zwiększyć zasięg terytorialny. Jak przyznaje Marcin Detko, Head of Expansion DM-Drogerie Markt w rozmowie z portalem propertynews.pl, kolejne sklepy mają się pojawić w Legnicy, Tarnowie, Opolu, a w przyszłości prawdopodobnie także w centralnej Polsce. 

W asortymencie drogerii dm można znaleźć produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyki, perfumy, artykuły zdrowotne i higieniczne. Klienci mogą także kupić żywność, artykuły gospodarstwa domowego, karmę dla zwierząt oraz skorzystać z usług fotograficznych.  

Sieć drogerii dm stanie się konkurencją dla Rossmanna?

Drogerie dm posiadają ponad 4000 punktów sprzedaży w całej Europie. W ubiegłym roku Polska stała się 14. krajem, w którym niemiecka sieć prowadzi swoją działalność. DM-Drogerie Markt to największa pod względem obrotów sieć drogerii w Niemczech. Jej największymi konkurentami na rynku niemieckim są sieci Rossmann i Müller.

Sieć dm dopiero rozpoczęła ekspansję polskiego rynku. Aktualnie posiada 13 sklepów. Dla porównania Rossmann ma ponad 1500 drogerii w naszym kraju. 

Okradli drogerię w Toruniu. Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE