Dlaczego wyją syreny? "Dzisiaj o godzinie 18 we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączamy sygnały świetlne i dźwiękowe"

2022-09-27 15:40
Dlaczego wyją syreny? Strażacy oddają hołd zmarłemu koledze
Autor: pixabay Sygnały świetlne i dźwiękowe. Co się dzieje? Dlaczego wyją syreny?

Dlaczego wyją syreny? Dzisiaj (27 września) o godzinie 18 w jednostkach PSP i OSP w całej Polsce włączone zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób strażacy oddadzą hołd tragicznie zmarłemu koledze z OSP Balice.

Dlaczego wyją syreny dzisiaj?

Dlaczego wyją syreny - to pytanie zadaje sobie wiele osób. O powodach informowali strażacy z całej Polski w mediach społecznościowych.

- Dziś o godzinie 18 we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączamy sygnały świetlne i dźwiękowe, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu 38-letniemu strażakowi OSP Balice. Cześć Jego Pamięci - można było przeczytać na portalu strażaków na Facebooku. 

Dlaczego wyją syreny? Strażacy oddają hołd zmarłemu koledze 

Przypomnijmy, że dzisiaj w nocy doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął jeden z druhów. Tragicznie zmarły strażak z OSP Balice pojechał udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku na autostradzie A4. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem. Podczas działań ratowniczych został potrącony przez nadjeżdżający samochód osobowy. Jak informuje portal strażacki, mimo reanimacji życia 38-letniego druha nie udało się uratować.

W wypadku poszkodowane zostały jeszcze dwie osoby - druhna, która w stanie ciężkim przebywa w szpitalu oraz drugi strażak, którego stan jest określany przez lekarzy jako dobry.

- Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że w szpitalu o życie walczy żona strażaka, który zginął dziś w nocy podczas działań na autostradzie A4 - podał portal strażaków na Facebooku. 

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE