Czołowy klub rugby wyprowadza się z Łodzi. Gdzie się przenoszą?

i

Autor: Facebook Budowlani SA ŁÓDŹ

Czołowy klub rugby wyprowadza się z Łodzi. Gdzie się przenoszą?

2022-12-30 14:43

Bardzo utytułowany zespół rugby - Budowlani SA już nie będzie reprezentował Łodzi. Wszystko przez brak oczekiwanej przez nich współpracy z władzami miasta. Nowym domem dla zespołu będzie Aleksandrów Łódzki.

Niestety, sportowa duma Łodzi wyprowadza się z miasta. Mowa o czołowym polskim zespole rugby - Budowlani SA. Jak czytamy na portalu ryzowaszczotka.pl, powodem miała być niezadowalająca współpraca między miastem a klubem. Rugbyści narzekali na minimalne dotacje, brak pomocy w znalezieniu sponsorów, a także brak odpowiednich warunków do treningów.

Od teraz zespół przenosi się do Aleksandrowa Łódzkiego. Tam ich nowym domem będzie obiekt im. Włodzimierza Smolarka. Mimo zmiany miejsca treningów i rozgrywania spotkań drużyny seniorskiej, juniorzy nadal będą trenowali na Łodziance. Również w Łodzi wciąż będzie znajdować się siedziba klubu.

Urząd Miasta twierdzi, że decyzja była jednostronna, a klub nie konsultował się z magistratem w tej sprawie.

W imieniu Dyrekcji Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi uprzejmie informuję, że zmiana miejsca prowadzenia treningów i rozgrywania meczów drużyny rugby jest samodzielną i jednostronną decyzją władz spółki Budowlani Rugby Spółka Akcyjna. Klub nie informował Urzędu Miasta Łodzi o swoich planach.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE