Cracovia – Widzew Łódź. Spotkanie ligowych sąsiadów po przerwie reprezentacyjnej

i

Autor: widzew.com

Sport

Cracovia – Widzew Łódź. Spotkanie ligowych sąsiadów po przerwie reprezentacyjnej

2023-03-31 13:45

Za nami przerwa reprezentacyjna, a to oznacza powrót ligowych emocji. Na start Widzew Łódź pojedzie do Krakowa, aby zmierzyć się z tamtejszą Cracovią. To bardzo ważne spotkanie, ponieważ oba zespoły są bezpośrednio obok siebie w tabeli.

Zbliża się spotkanie bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli. Zajmujący szóstą pozycję Widzew Łódź pojedzie do Krakowa, aby zagrać ze znajdującą się o pozycję niżej Cracovią. Oba zespoły są w podobnej sytuacji. Ostatnie zwycięstwa odnosiły pięć kolejek temu, a późniejszy bilans to dwa remisy i tyle samo porażek.

- Niedzielne spotkanie będzie rywalizacją sąsiadów w tabeli, których dzielą jedynie 3 punkty. - Nie myślimy o trzecim lub czwartym miejscu. Myślimy o Cracovii, myślimy o sobie oraz żeby wygrać kolejne spotkanie. Wiemy, z kim się mierzymy. Cracovia jest blisko nas punktowo, jest mocnym rywalem, który zrobił postęp. Widzimy różnicę pomiędzy Cracovią z jesieni i wiosny. Ciężko mi powiedzieć, jakie nastroje są w Cracovii, bardziej interesuje mnie to, jak my chcemy się przygotować do tego spotkania. Dlatego w ostatnim czasie skupiliśmy się na modelu gry i naszych mankamentach – powiedział trener Janusz Niedźwiedź podczas przedmeczowej konferencji.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn, które odbyło się przy Piłsudskiego, to łodzianie okazali się lepsi. Wszystko za sprawą goli Dominika Kuna i Marka Hanouska.

Widzew chcę się przełamać po ostatniej porażce z Lechem Poznań. Za zdobywanie goli w tym spotkaniu mają być odpowiedzialni Bartłomiej Pawłowski, który dopiero przedłużył kontrakt z klubem i odbudowany po niemocy strzeleckiej Jordi Sanchez.

Spotkanie Widzewa i Cracovii odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 15:00.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE