Dzieci ZAPOMINAJĄ o życiu przed pandemią. Myśli, że maseczki były zawsze

i

Autor: SHUTTERSTOCK Dzieci ZAPOMINAJĄ o życiu przed pandemią. "Myśli, że maseczki były zawsze"

Coraz więcej dzieci z Łódzkiego ma problemy psychiczne!

2022-01-21 21:44

Pandemia, nauka zdalna i izolacja to tylko niektóre przyczyny, które powodują problemy psychiczne u dzieci i młodzieży w Łodzi. Specjalnie dla nich dwa lata temu uruchomiono Telefon Zaufania.

Od początku funkcjonowania Telefonu Zaufania z pomocy skorzystało już ponad 1.000 osób. 

- Zadzwonić do nas można codziennie, siedem dni w tygodniu w godzinach od 15:00 do 18:00. Od godziny 18:00 do 21:00 jesteśmy na Snapchacie - informuje regionalny interwent kryzysowy Tomasz Bilicki. 

Dzieci oraz młodzież dzwonią z różnymi problemami. Często interwencje dotyczą problemów z przyjaciółmi, brakiem zrozumienia ze strony rodziców, nauką zdalną czy rozważań dotyczących podjęcia trudnych decyzji.

- A czasami są to takie najtrudniejsze telefony, kiedy dzwoni ktoś w sytuacji zagrożenia życia i oczekuje, że będziemy towarzyszyli w zamachu samobójczym - dodaje specjalista.

Problemy dotyczą nie tylko dzieci i młodzieży.

- Początki pandemii sprawiły, że odczuliśmy wszyscy w gabinetach psychoterapii i w gabinetach psychologicznych, że tych osób jest więcej i, w jakiś sposób, trochę przestajemy sobie z tym radzić - informuje Tomasz Bilicki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE