Co zrobić z choinką po świętach? Podpowiadamy!

2022-01-04 14:58
Choinka
Autor: pixabay.com Choinka

Choinkę po Świętach można porąbać na kawałki i zrobić z niej ekologiczny materiał opałowy. Popiół powstały po spaleniu drzewka przyda się jako nawóz: zawiera bardzo dużo cennych składników odżywiających rośliny.

Co zrobić z choinką po świętach?

- Świąteczne drzewko w doniczce możemy zasadzić w ogrodzie, cięte może zamienić się w kompost lub ekologiczny opał. Z choinki można zrobić także domki dla owadów — opowiada Alicja Sitek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

- 29 stycznia i 5 lutego z osiedli Górna i Polesie będziemy odbierać choinki. W ubiegłym roku zebraliśmy 12 ton drzewek — mówi Aleksandra Stasiak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi. - Jeśli chcemy pozbyć się sztucznej choinki, pamiętajmy, by wyrzucić ją do odpowiedniego kontenera. Podobnie należy zrobić na przykład z bombkami — dodaje.

Zebrane drzewka trafią do kompostowni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE