CO TAM SIĘ STAŁO?! Pijany kierowca zderzył się na rondzie... ze swoją partnerką! Też była pijana

2022-02-13 13:47
pijany kierowca tomaszów
Autor: mat. policji

Jechali identycznymi samochodami i byli parą. Oboje prowadzili pod wpływem. Co mogło pójść źle? Okazję by się o tym przekonać miał 31-letni tomaszowianin i jego 35-letnia partnerka, którzy... zderzyli się ze sobą na rondzie.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 10 lutego, niedługo po północy. Na rondzie u zbiegu ul. Legionów i Zielonej w Tomaszowie doszło do zderzenia dwóch osobowych skód.

- Policjanci, którzy jako pierwsi dojechali na miejsce zdarzenia, zastali na rondzie kobietę stojącą przy osobowej skodzie - czytamy w komunikacie. - Roztrzęsiona 35–latka już podczas wstępnej rozmowy oświadczyła, iż kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili ponadto, iż drugą skodą, która leżała przy rondzie na dachu, kierował 31-letni partner kobiety, który jest właścicielem obu pojazdów. Mężczyzna jednak bezpośrednio po zdarzeniu oddalił się z miejsca.

31-latek został zatrzymany już chwilę po zdarzeniu.

- W rozmowie z policjantami, potwierdził, iż to on kierował i dachował osobową skodą - dowiadujemy się od policjantów. - Oboje zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 a jego partnerka ponad 2 promile. Policjanci przedmiotowe badanie z udziałem nietrzeźwego duetu powtórzyli kilkukrotnie, w określonych odstępach czasu co pozwoli przeprowadzić tzw. retrospekcję mającą na celu wykazać kiedy i w jakich ilościach kierujący spożywali alkohol. Zabezpieczono również materiał dowodowy z wnętrz obu pojazdów. Zostanie on zbadany przez biegłych w policyjnych laboratoriach.

Oboje zostali przewiezieni do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu w ruchu lądowym, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kim byłbyś bez radia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE