Charytatywna wyprawa rowerowa niepełnosprawnego kolarza zakończona powodzeniem

2020-06-10 16:20
Krzysztof Jarzębski
Autor: GM

W ciągu dziewięciu dni przejechał 2 tysiące kilometrów i zebrał 13 tys. zł na pomoc dla chorych dzieci. Niepełnosprawny kolarz z Pabianic Krzysztof Jarzębski właśnie wrócił do Łodzi.

Niepełnosprawny kolarz Krzysztof Jarzębski na specjalnie skonstruowanym rowerze objechał Polskę i właśnie wrócił do Łodzi. A że dziś kończy 63 lata, sympatycy odśpiewali mu sto lat. - Nic nie mogło mnie zatrzymać w realizacji celu, ani zmęczenie, ani deszcz, ani inne przeciwności. Podjąłem się pomocy dzieciom, to i musiałem się z tego wywiązać.

Pieniądze zebrane podczas wyprawy wspomogą chore dzieci z fundacji Dom w Łodzi -mówi Marta Libiszowska-Jóźwiak z fundacji. - Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Ale tak naprawdę tych pieniędzy na rehabilitację dzieci i zakup specjalistycznego sprzętu, np. wózków wciąż jest za mało. Teraz przydałyby się jeszcze środki na wakacyjne wyjazdy naszych podopiecznych – dodaje pani Marta. Zbiórka jeszcze trwa.

Pan Krzysztof wystartował z Łodzi 2 czerwca, pojechał przez Bydgoszcz do Gdańska, Szczecina i wrócił przez Katowice. Dziennie będzie pokonywał ok. 300 km. Przy zjazdach osiągał prędkość do 80 km na godzinę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE