Mięso będzie znacznie droższe. Winna nie tylko inflacja, ale też nowe przepisy

i

Autor: pixabay

Mięso będzie dużo droższe. Winna nie tylko inflacja, ale też nowe przepisy

2022-12-02 10:46

Ceny mięsa mocno poszybują w górę i wcale nie będzie to wina inflacji, ale nowych przepisów, które mają już niebawem wejść w życie. Przedstawiciele branży mięsnej załamują ręce, ponieważ ludzi zwyczajnie nie będzie stać na zakup mięsa.

Ceny mięsa pójdą mocno w górę

Nadchodzą wyjątkowo trudne czasy dla branży mięsnej i paszowej. Producenci przewidują ogromne spadki zysków. Powodem zbliżającego się kryzysu mają być nowe przepisy dotyczące pasz. Zgodnie z nowelą ustawy, która trafiła już do Sejmu, od 2024 roku nie będzie można wprowadzać do obrotu pasz modyfikowanych genetycznie. 

Jak informuje Izba Zbożowo-Paszowa, skutki wejścia w życie nowelizacji ustawy o paszach będą katastrofalne nie tylko dla hodowców, ale także konsumentów. 

Według danych Izby Zbożowo-Paszowej, ceny pasz stanowią nawet 70 proc. kosztów produkcji mięsa, w szczególności drobiu. Zakaz wprowadzania do obrotu pasz GMO będzie skutkował znacznym zwiększeniem kosztów, które ostatecznie poniosą klienci, ponieważ branża mięsna i paszowa będą zmuszone podnieść ceny.

Przewiduje się, że ceny mięsa mogą wzrosnąć nawet o 50 proc. 

Ukradła mięso w sklepie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE