Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego w budynku dawnej szkoły. Jak idą prace przy Pogonowskiego?

2023-02-22 13:04

W dawnym budynku szkoły przy ulicy Pogonowskiego 34, powstaje zupełnie nowe miejsce na mapie miasta. To Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego, czyli placówka, w której każdy mieszkaniec Łodzi będący w potrzebie, znajdzie kompleksową pomoc. Jak przebiegają prace remontowe?

Budynek po dawnej szkole zmieni się w nowoczesne centrum pomocy

W budynku dawnej szkoły przy ulicy Pogonowskiego 34 trwa przebudowa. Po drobnych problemach związanych z koniecznością zmiany wykonawcy, prace zostały wznowione i idą pełną parą.

Cała inwestycja obejmuje cztery budynki o łącznej powierzchni 3,5 tysięcy metrów kwadratowych. Prace remontowe dotyczą wzmocnienia konstrukcji budynków, wymiany instalacji, odświeżenia pomieszczeń, a także położenie nowego dachu i elewacji budynków.

Ponadto, na miejscu pojawią się windy i podjazdy zapewniające dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Na podwórku powstanie przestrzeń z altaną, ławkami, miejscem na rowery oraz wiatą służącą za parking dla wózków.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023, a jej wartość to ponad 16 mln złotych.

Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego. Czym będzie dla mieszkańców?

Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Łodzi znajdujący się w potrzebie będzie mógł znaleźć kompleksową pomoc. Znajdzie się tam 15 mieszkań treningowych, w których będą mogły zamieszkać również rodziny.

Dodatkowo, powstanie tam także klub integracji społecznej, gdzie mieszkańcy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje. Poza tym w  planach jest też stworzenie międzypokoleniowego klubu podwórkowego oraz przestrzeni dla organizacji pozarządowych.

Te znane osoby pochodzą z Łodzi. Zobacz, kto urodził się w naszym mieście!