Cena bobu zwala z nóg. Jest 5 razy drożej niż przed rokiem

i

Autor: Marcin Wziontek SUPER EXPRESS/pixabay

Zakupy

Cena bobu zwala z nóg. Jest 2 razy drożej niż przed rokiem

2023-07-24 15:29

Bób pojawił się w sklepach sieci Biedronka już w połowie maja. Miłośnicy warzywa strączkowego przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyli cenę. Powiedzieć, że było drogo, to jak nie powiedzieć nic. Teraz oficjalnie rozpoczął się sezon na bób. Czy ceną zaczynają spadać?

Cena bobu w 2023 roku zwala z nóg

Sezon na bób oficjalnie rozpoczął się pod koniec czerwca. Biedronka postanowiła jednak zaskoczyć swoich klientów i już w połowie maja wprowadziła do oferty bób importowany z Włoch. Jednakże większych zaskoczeniem była cena warzywa strączkowego niż fakt, że pojawiło się w sklepach znacznie wcześniej. Za 500 gramów bobu trzeba bowiem zapłacić prawie 30 złotych, co daje 60 złotych za kilogram!

Wraz z początkiem czerwca ceny zaczęły spadać, ale nieznacznie. Na rynku hurtowym w Broniszach ceny wahały się od 29 zł do ponad 30 zł za kilogram, natomiast cena detaliczna bobu z upraw tunelowych dochodziła do 40 zł.

Wraz z końcem czerwca oficjalnie rozpoczął się sezon, ale ceny nadal odstraszały klientów.

Dla porównania, rok temu pod koniec czerwca kosztował na rynku hurtowym 11 złotych za kilogram.

Ceny bobu w lipcu 2023 

Wraz z nadejściem lipca ceny zaczęły jednak spadać. Obecnie na rynku hurtowym w Broniszach bób kosztuje od 7 do 9 złotych za kilogram. Jeszcze taniej jest na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa. Ceny to od 5 do 7 zł za kg (dane z 4.07)

Ceny warzyw i owoców we Włoszech szokują Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE