Ceny warzyw i owoców

Cena czereśni i truskawek na łódzkich targowiskach. Zobacz, ile kosztują owoce w Łodzi [ZDJĘCIA]

2023-07-24 15:23

Łódzkie targowiska oferują coraz większą ilość świeżych warzyw i owoców. Pojawia się coraz więcej truskawek. Są już też czereśnie. W zależności od rynku i pochodzenia ich ceny znacznie się różnią.

Czerwiec na dobre się rozpoczął. Oprócz ładnej pogody, ludzie wypatrują świeżych warzyw i owoców. Tych jest już naprawdę dużo. Na targowiskach możemy zauważyć wiele różnych odmian. Z czasem ma się ich pojawiać coraz więcej. Jednak ich ceny są… różne. Sprawdziliśmy, co i za ile można kupić na łódzkich rynkach.

Ceny na łódzkich rynkach

Jak twierdzą sami sprzedawcy obecnie jest dosyć drogo.

- Akurat w zeszłym roku nie sprzedawałam, ale słyszę od ludzi, że jest drożej – mówi sprzedawczyni warzyw i owoców.

Jednak obecna sytuacja może się poprawić. Z czasem powinno pojawiać się coraz więcej owoców przez co ich cena powinna spadać.

- Na razie jest drożej, ale to wiele czynników się na to złożyło – dodaje jeden ze sprzedawców.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się truskawki i czereśnie. Ceny tych pierwszych są dosyć przystępne. W zależności od gatunku czy pochodzenia można je kupić za 7-10 zł/kg. Podobnie jest z czereśniami, ale za te przyjdzie zapłacić trochę więcej. Kilogram kupimy do 16 zł.

Na stoiskach na dobre zagościły też arbuzy. Za nie trzeba zapłacić ok. 6-7 zł/kg.

Klienci równie chętnie kupują sezonowe warzywa. Cena fasolki szparagowej waha się między 10 a 214 zł za kilogram. Pęczek szparagów kupimy za ok. 14-15 zł. Na wielu stoiskach można znaleźć bób, a jego ceny są coraz bardziej kuszące. Kilogram kupimy za ok. 9-11 zł.

Dostępne są też inne sezonowe owoce. Ceny agrestu zaczynają się od 5 zł/kg. Porzeczki kupimy za ok. 10 zł/kg.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE