Burze w łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po ulicach Wielunia

i

Autor: Facebook: https://www.facebook.com/marcin.wolny.35 Burze w łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po ulicach Wielunia

Burze w Łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po Wieluniu [WIDEO]

2022-06-10 9:31

Po nocnych ulewach w województwie łódzkim ulice w wielu miejscowościach zamieniły się w potoki. Tak było również w Wieluniu. Jeden z mieszkańców postanowił przemieszczać się po nich kajakiem. Zobaczycie to na nagraniu w naszym artykule.

W czwartek, 9 czerwca nad województwem łódzkim przeszły potężne burze. Tylko w nocy strażacy z regionu interweniowali 211 razy! Efektem nawałnic są połamane drzewa i podtopienia. Rzecznik łódzkiej PSP Jędrzej Pawlak powiedział w piątek rano, że pompowanie wody z zalanych obiektów i usuwanie innych szkód potrwa kilka godzin. W wielu miejscowościach ulewy dosłownie zamieniły ulice w rzeki. Tak było między innymi w Wieluniu. Po sieci krąży nagranie z ulicy Prusa, gdzie wody było tak dużo, że jeden z mieszkańców postanowił popływać kajakiem! Poziom "rzeki" na ul. Prusa był na tyle wysoki, że mężczyzna mógł swobodnie wiosłować. Filmik znajdziecie w dalszej części artykułu.

Największe burze przeszły w nocy

Burze w regionie rozpoczęły się w czwartek po południu, ale najsilniejsze nadeszły w nocy. Spośród 211 interwencji najczęściej, 126 razy, strażacy wyjeżdżali do wypompowywania wody z budynków i innych obiektów. 43 razy służby musiały też usuwać powalone drzewa i ułamane konary. Najwięcej zdarzeń odnotowano na południowych krańcach województwa: w powiecie pajęczańskim - 36, radomszczańskim - 34, piotrkowskim - 25 wieluńskim - 24 i wieruszowskim - 23.

 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Żyję z SM: "Z osoby, która była na wojnach, stałam się osobą, która ma problemy z wyjściem z domu"