Burze w Łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po Wieluniu [WIDEO]

2022-06-10 9:31
Burze w łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po ulicach Wielunia
Autor: Facebook: https://www.facebook.com/marcin.wolny.35 Burze w łódzkiem. Ulice zamieniły się w potoki. Mężczyzna pływał kajakiem po ulicach Wielunia

Po nocnych ulewach w województwie łódzkim ulice w wielu miejscowościach zamieniły się w potoki. Tak było również w Wieluniu. Jeden z mieszkańców postanowił przemieszczać się po nich kajakiem. Zobaczycie to na nagraniu w naszym artykule.

W czwartek, 9 czerwca nad województwem łódzkim przeszły potężne burze. Tylko w nocy strażacy z regionu interweniowali 211 razy! Efektem nawałnic są połamane drzewa i podtopienia. Rzecznik łódzkiej PSP Jędrzej Pawlak powiedział w piątek rano, że pompowanie wody z zalanych obiektów i usuwanie innych szkód potrwa kilka godzin. W wielu miejscowościach ulewy dosłownie zamieniły ulice w rzeki. Tak było między innymi w Wieluniu. Po sieci krąży nagranie z ulicy Prusa, gdzie wody było tak dużo, że jeden z mieszkańców postanowił popływać kajakiem! Poziom "rzeki" na ul. Prusa był na tyle wysoki, że mężczyzna mógł swobodnie wiosłować. Filmik znajdziecie w dalszej części artykułu.

Największe burze przeszły w nocy

Burze w regionie rozpoczęły się w czwartek po południu, ale najsilniejsze nadeszły w nocy. Spośród 211 interwencji najczęściej, 126 razy, strażacy wyjeżdżali do wypompowywania wody z budynków i innych obiektów. 43 razy służby musiały też usuwać powalone drzewa i ułamane konary. Najwięcej zdarzeń odnotowano na południowych krańcach województwa: w powiecie pajęczańskim - 36, radomszczańskim - 34, piotrkowskim - 25 wieluńskim - 24 i wieruszowskim - 23.

 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Poradnik Zdrowie: Żyję ze stwardnieniem rozsianym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE