Burza w Łodzi

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Aro Yan z Pexels

Burza w Łodzi 29.06.2021 r. Uwaga! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia!

2021-06-29 15:40

Burza w Łódzkiem. Wtorek, 29 czerwca, znów będzie burzowy. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed burzami i silnym wiatrem w Łodzi z nocy z wtorku na środę. Miejscami mogą im towarzyszyć opady gradu. Dla stolicy woj. łódzkiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burza w Łodzi 29.06

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym we wtorek ostrzeżeniu, burze z dużym prawdopodobieństwem mogą występować w Łodzi od północy do godz. 7.00 rano.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – przekazało IMGW.

W związku z tym dla powiatu łódzkiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Pamiętajcie, by zabezpieczyć rzeczy na balkonach, tak aby nie zwiał ich wiatr. Nie stawiajmy samochodów pod drzewami, a w czasie nawałnicy zostańmy w domu.

Pogoda na 29.06.

Jak prognozują synoptycy, we wtorek zagrzmi nie tylko w Łodzi.

- Dzisiaj na południu oraz zachodzie kraju czeka nas dość dynamiczna pogoda. Na tych obszarach spodziewamy się burz z intensywnymi opadami deszczu, z gradem, z porywistym wiatrem nawet do 90 km/h" - powiedziała synoptyk Anna Woźniak.

Jak dodała, burze zaczynają tworzyć się już w godzinach wczesnopopołudniowych, natomiast najsilniejsze zjawiska tego typu spodziewane są w nocy na południowym zachodzie kraju.

Raport z anteny 29.06, godz.10