Burza w Łódzkiem! 24 czerwca 2021. Ulewa i silny wiatr. W Łodzi korki. Ulice Piotrkowa zalane [ZDJĘCIA]

2021-06-24 10:03
Burza w Łodzi
Autor: ZDiT Łódź

Burza w Łodzi. W czwartek rano (24 czerwca), nad Łodzią rozpoczęła się burza. Niebo zaciągnęło się chmurami, zaczął padać rzęsisty deszcz, grzmiało. Jak wygląda sytuacja w mieście? Grzmi nie tylko w Łodzi. Będziemy informować, jak wygląda sytuacja w regionie. W naszym artykule znajdziecie aktualne informacje o burzy w Łodzi!

Aktualizacja 13.45: - Do godz. 10.30 interweniowaliśmy 66 razy. 33 razy usuwaliśmy wiatrołomy i 33 razy wypompowywaliśmy wodę z zabudowań - przekazał Jędrzej Pawlak, rzecznik straży pożarnej w Łódzkiem. - Podczas lokalnych nawałnic uszkodzony został m.in. dach na budynku gospodarczym. Nikt nie został ranny.

Aktualizacja 13.06: Wygląda na to, że poranna burza nie będzie jedyną, która przejdzie nad województwem łódzkim. Mieszkańcy regionu otrzymali alert RCB, ostrzegający przed nawałnicami w czwartek i w nocy z czwartku na piątek.

Aktualizacja 10.03: Burza przeniosła się nad Mazowsze, tymczasem w woj. łódzkim służby muszą zmagać się z jej skutkami. W Piotrkowie Trybunalskim, kilka ulic znalazło się pod wodą. 

Strażacy do tej pory odnotowali przeszło 50 interwencji związanych z burzą. Większość z nich właśnie w pow. piotrkowskim. Jak informują - głównie są to lokalne podtopienia.

Burza w Łodzi 24 czerwca 2021

Aktualizacja 8.29: Jak informuje łódzkie MPK, obecnie w mieście nie występują poważniejsze zatrzymania ruchu. Nad miastem nadal słychać grzmoty, ale dobiegają z daleka. Obecnie, wyładowania zaobserwować można w rejonie Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Radomska.

Aktualizacja 7.55: Wygląda na to, że to koniec. Mapy pogodowe pokazują, że obecnie grzmi na północ i na południe od miasta. Strażacy z Łodzi nie informują o poważniejszych interwencjach - kilka połamanych gałęzi - to jedyne, z czym musieli się mierzyć.

Na ulicach Łodzi rozlewiska: wiadomo o rozlewisku na Pomorskiej przy Kilińskiego i na Rzgowskiej przy Śląskiej. Nie kursują tam tramwaje.

Aktualizacja: W mieście, na zalanych deszczem ulicach tworzą się korki. Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza. Kierowcy - w miarę możliwości - powinni omijać to skrzyżowanie.

Burza w Łodzi rozpoczęła się po godz. 7 rano w czwartek, 24 czerwca. O możliwości wystąpienia nawałnicy już w nocy informowało łodzina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"Uwaga! W nocy i rano gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu"

Burza w Łodzi

Na wschodzie i południu upalnie i burzowo. Najwyższe opady w burzach do 50mm na południowym wschodzie, a porywy wiatru 90km/h. Słabsze opady deszczu oraz burze na pozostałym obszarze kraju. Temp. maks. od 20°C nad morzem i 23°C na zachodzie do 33°C na Podkarpaciu.

Prognoza pogody:

Czwartek będzie dniem bardzo ciepłym, szczególnie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Na Podkarpaciu może być nawet do 33 stopni Celsjusza, na Podlasiu około 30 st., podobnie w centrum i na Mazowszu. Na Pomorzu w najcieplejszym momencie dnia temperatura w cieniu nie powinna przekroczyć 20 stopni. W zachodniej części kraju słupki rtęci wskażą około 23-24 stopni.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik powiedział w rozmowie z PAP, że po burzowej nocy czwartkowy poranek może również obfitować w nagłe załamania pogody. "Od rana możliwe są burze w centrum kraju oraz na zachodzie, te drugie będą jednak bardziej deszczowe" - poinformował ekspert.

Raport z anteny 23.06, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE