Bulwary Północne w Łodzi. Jak przebiegają prace?

2023-02-27 10:41

Trwa wielka przebudowa Północnej, od Karskiego do Franciszkańskiej. Miejsce, które już zyskało nazwę "Bulwary Północne", ma zmienić się nie do poznania. W ramach programu rewitalizacji, miasto modernizuje torowisko, jezdnię i chodniki. Będzie też dużo zieleni!

Bulwary Północne. Jak idą prace?

Do tej pory wykonano już wszystkie prace związane z wzmocnieniem kanału rzeki Łódki. W ciągu najbliższych dni ma rozpocząć się  wzmacnianie płyty odciążającej na kanale poprzez budowę specjalnej palisady.

Drogowcy kończą też prace związane z odwodnieniem jezdni i torowiska wraz z budową przyłączeń pod nawadnianie zieleni na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Wschodniej.

Na północnej nitce nowej drogi w 90 procentach zaawansowane jest układanie kabli oświetleniowych, przygotowanie głowic pod nowe słupy trakcyjne, a także ustawianie krawężników, oporników i obrzeży granitowych na jezdni, drodze rowerowej i w torowisku. 

Na półmetku są też prace związane z ułożeniem  fundamentów pod kolumnady, układaniem rur instalacji nawadniania na fragmencie od ul. Zachodniej do ul. Wschodniej oraz usuwanie kolizji energetycznych przy skrzyżowaniu z ul. Franciszkańską.

Wielka przebudowa Północnej. Co powstanie w centrum miasta?

Na mapie Łodzi powstanie zupełnie odnowione, wyjątkowe miejsce, które ma zachwycić mieszkańców. Chodzi o remontowaną obecnie ulicę Północną i Ogrodową, w ramach której poza nową jezdnią, poprawione zostanie także chodniki i torowisko. Co ważne, chodniki będą dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych.

Dodatkowo, pojawi się więcej zieleni, a wielkie zmiany obejmą Stary Rynek i park Staromiejski. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni. Powstaną też drogi rowerowe.

Marsz "Pokój dla Ukrainy" w Łodzi