Bon turystyczny w Łódzkiem- czy jest popularny?

2020-09-25 11:47
bon turystyczny
Autor: Pixabay.com, sarahbernier3140

Mieszkańcy woj. łódzkiego wykorzystali już prawie 60 tysięcy bonów turystycznych. Z 500-złotowego dodatku na wypoczynek dziecka może jeszcze skorzystać w Łódzkiem 200 tys. rodzin.

Pani Paulina jest jedną z mam, które jeszcze nie wykorzystały bonu.- Spędziłam wakacje z dzieckiem u rodziców nad morzem, także nie musiałam zamawiać hotelu. Nie planuję już wyjazdu i nie wiem, czy teraz w Łodzi w jakiś sposób mogłabym ten bon wykorzystać.

Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko otrzymamy bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzice dostaną dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł. - informuje Monika Kiełczyńska, rzecznik łódzkiego ZUS.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Świadczenie możemy wykorzystać do końca marca 2022 roku. Nie dostaniemy za nie pieniężnego ekwiwalentu. Za obsługę bonu odpowiada ZUS, natomiast za partnerów programu - Polska Organizacja Turystyczna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE