Biura rachunkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. To wszystko przez Polski Ład!

2022-01-12 15:45
Księgowa
Autor: pixabay.com/FirmBee Księgowa

​Telefony urywają się, a księgowe pracują od rana do nocy. Biura rachunkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. To wszystko przez Polski Ład i nowe przepisy, które przysparzają wielu problemów, których często nie uda się rozwiązać podczas jednego telefonu.

Co to jest Polski Ład? Co to jest ulga dla klasy średniej?Takie pytania padają nieustannie w biurach podatkowych, które mają ręce pełne roboty.

- Pracujemy nieustannie od rana do nocy i nie przyjmujemy już zleceń od nowych firm — przyznaje Dorota Karbowska, doradca podatkowy. - Jeśli nie wypełnimy odpowiednich dokumentów będzie czekać nas kara — nawet 5 tysięcy złotych! - dodaje.

Doradztwo w biurach podatkowych zdrożało o 20%-30%. Na poradę dotyczącą umów, wystawiania Pitów czy konsultacje trzeba czekać nawet półtora miesiąca

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE