bezdotykowy termometr

i

Autor: mat. UML

Bezdotykowo i na odległość. Pierwsza publiczna przychodnia w Łodzi wyposażona została w nowoczesne urządzenie do mierzenia temperatury

2020-11-30 14:37

Specjalny termometr trafił do przychodni przy Piłsudskiego 157. Urządzenie ustawione jest przy samym wejściu, by osoby z gorączką nie wchodziły do przychodni.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów, pomiar temperatury ciała wszystkich wchodzących do poradni wykonywany jest w sposób automatyczny, przez specjalne urządzenie ustawione przy wejściu. Wystarczy zbliżyć się do ekranu. Pomiar dokonywany jest z odległości 30-50 cm. Jest to pierwsza publiczna przychodnia wyposażona w taki sprzęt. Każda z 36 miejskich przychodni zdrowia przyjmuje teraz pacjentów. Przy wejściu do poradni mierzona jest temperatura, a pacjent musi być w maseczce ochronnej.

W bezdotykowy detektor gorączki już wcześniej wyposażone zostało łódzkie pogotowie. Niewielka szara skrzynka wykrycie podwyższonej temperatury alarmuje sygnałami sygnalizuje dźwiękowymi i świetlnymi. Podobne urządzenie trafiło też do miejskiego szpitala im. Jonschera.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE