Kino

Barbie kontra Oppenheimer. Na jaki film łodzianie chętniej chodzą do kina?

2023-08-11 14:31

Na całym świecie Barbie i Oppenheimer święcą triumfy. Nic dziwnego, to zdecydowanie największe premiery tych wakacji, do tego trafiły na wielkie ekrany dokładnie tego samego dnia. Czy w łódzkim kinie również cieszą się największą popularnością? Postanowiłam to sprawdzić.

Barbie vs Oppenheimer. Walka trwa

W tym samym czasie do kin trafiły dwa wielkie hity, które zapowiadano już od dawna. Chodzi o Barbie i Oppenheimera, które premiery światowe miały 19 lipca, natomiast w Polsce możemy je oglądać od 21 lipca.

Od samego początku produkcje wzbudzały mnóstwo emocji, pojawiła się masa memów na ten temat, w końcu filmy zdecydowanie się od siebie różnią. Z jednej strony mamy cukierkową Barbie, gdzie wszystko jest bez skazy, a świat idealny, choć może nie do końca, bo jednak główna bohaterka przeżywa kryzys egzystencjalny. Z drugiej strony natomiast mamy historię amerykańskiego naukowca, J. Roberta Oppenheimera i historię stworzenia bomby atomowej.

Który film jest lepszy? Na to pytanie z pewnością każdy odpowie inaczej. Jeśli jednak spojrzymy na statystyki zamieszczone na portalu Filmweb.pl wygrywa biograficzny dramat Christophera Nolana z wynikiem 8,3/10 pkt.  Produkcja w reżyserii Grety Gerwig zdobyła natomiast 7,1/10 pkt.

Barbie czy Oppenheimer? Na co łodzianie chodzą do kina?

Wybrałam się do kina, by sprawdzić, który film chętniej wybierają łodzianie. Barbie zdecydowanie ma lepszy marketing, ponieważ, na pierwszym piętrze kina  znalazło się wielkie pudełko, tzw. barbie box photo, do którego można wejść i udawać lalkę, robiąc sobie zdjęcia. Kolejka była naprawdę długa! Również patrząc na stroje, gdzie ponad połowa ludzi w kinie była ubrana na różowo, można domyślać się, na jaką produkcję idą. Sale, w których Cinema City pokazuje Barbie, pomimo, że seanse odbywają się niemal co godzinę, są praktycznie wypełnione po brzegi.

Oppenheimer natomiast ma swoje seanse również w IMAX-ie, a więc sali z największym ekranem i największą liczbą miejsc. Pomimo to, również tego dnia fotele były pozajmowane niemal w całości.

Sprawdziłam również jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o rezerwacje na najbliższe dni. Sale, w których zobaczymy Barbie są wypełnione już prawie w połowie, z pewnością pojawią się też tacy, którzy kupią bilety na miejscu. Z dostępnością miejsc na Oppenheimera jest nieco gorzej. Obecnie około 3/4 miejsc jest już zajętych.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że film Barbie wyświetlany jest też dużo częściej niż Oppenheimer, seansów jest niemal dwa razy więcej! Dlatego, jeśli miałabym ocenić, zarówno na podstawie kinowej sondy, jak i rezerwacji, większą popularnością cieszy się obecnie film o legendarnej lalce.

Żona Janusza Korwin-Mikkego startuje w wyborach

Te kierunki przyszli studenci UŁ wybierali najchętniej! Oto ranking 2023 roku