Wielki kryzys na zachodzie? Kolejne niemieckie firmy ogłaszają upadłość

i

Autor: Pexels

Biznes

Niemiecka firma kurierska ogłasza upadłość! W branży panuje poważny kryzys. Kto przetrwa?

2023-06-21 15:45

Mieli odnieść sukces dzięki doskonałemu zrozumieniu potrzeb klientów - teraz ogłaszają upadłość. Jedna z niemieckich firm kurierskich zakończyła działalność. Eksperci wskazują, że to może nie być koniec. Kryzys dotyka wszystkich. Kolejni przedstawiciele branży ogłaszają upadłość.

Nie tylko w Polsce przedsiębiorcy przeżywają ciężki okres. Podobna sytuacja ma miejsce za naszą zachodnią granicą. W Niemczech cierpi między innymi branża kurierska. Ostatnio upadłość ogłosiła kolejna firma.

Kolejna firma kurierska ogłosiła upadłość

Startup Alpaka Technologies GmbH już nie dostarczy żadnej przesyłki. Firma działała od 2021 roku. Spośród konkurencji wyróżniać mieli się doskonałym zrozumieniem potrzeb odbiorców i panujących trendów. Firma miała się doskonale odnaleźć zwłaszcza w dużych miastach, ale bywały z tym problemy – nigdy nie pojawili się np. w Berlinie. Mimo ostatniego zastrzyku gotówki w wysokości 5 mln euro nie udało im się uratować sytuacji, o czym informuje portal polskiobserwator.de.

Ten sam portal przekazuje informacje o innych firmach z tej branży, którym się nie powiodło. Startup Yaba -  społeczności tureckiej i arabskiej w Niemczech - zbankrutował w lutym. Taka sama sytuacja spotkała firmę Dropp, która przestała funkcjonować trzy miesiące temu.

To pokazuje jak trudną sytuacje mają mniejsze przedsiębiorstwa, które nie mogą rywalizować z wielkimi korporacjami. Sytuacja jest o tyle zastanawiająca, że w obecnych czasach zakupów przez internet, branża i nowe firmy powinny się rozwijać… jednak tylko się tak wydaje.

Zła sytuacja w innych branżach

To ciężkie czasy nie tylko dla tych, którzy doręczają przesyłki pod nasze drzwi. Trudniej mają też inne firmy. Polskiobserwator.de, informuje o problemach niemieckiego producenta czekolady chocri. Ich produkty są w odwrocie, a na tamtejszych półkach zostały ostatnie sztuki.

Nie tylko branża spożywcza cierpi. W obawie przed niewypłacalnością, swoją działalność kończy producent obuwia J.H. Pölking GmbH & Co. Kg. Firma przetrwała naprawdę wiele, ponieważ działa od 1894 r., ale kryzys panujący od 2020 r. okazał się silniejszy.

ZOBACZ TEŻ: Wilki walczą o zwycięstwo. Jak przygotowuje się do sezonu łódzka drużyna futbolu amerykańskiego?

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE