Inwestycje

250 nowych miejsc pracy. Firma Schiedel otworzyła duży zakład pod Łodzią [ZDJĘCIA]

2023-09-19 15:07

W Łódzkiem powstanie wiele miejsc pracy. Firma Schiedel otworzyła zakład produkcji stalowych systemów kominowych w powiecie łaskim. W nowym miejscu postawiono na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.

Województwo łódzkie przyciąga wielu przedsiębiorców. Tego efektem jest nowa fabryka kominów w Okupie Wielkim. Jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji stalowych systemów kominowych w Europie rozpocznie pracę w Okupie Wielkim w powiecie łaskim. Otworzyła go spółka Schiedel. Docelowo ma tam pracować 250 osób.

- W pobliski Wiewiórczynie nie mogliśmy się już rozwijać, brakowało miejsca na nowoczesny zakład. Nie chcieliśmy zmieniać lokalizacji. Znaleźliśmy więc idealną działkę po sąsiedzku w tym samym powiecie łaskim i tu przenosi się nasza doświadczona, 100-osobowa załoga, która jest największą wartością. Nasi pracownicy byli kluczowym argumentem przy wyborze lokalizacji – tłumaczy Krystian Kula, Prezes Zarządu Schiedel Sp. z o.o. - Docelowo zwiększymy zatrudnienie do 250 osób – 200 na produkcji i 50 w pionie logistyki, administracji, serwisu i sprzedaży.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. Okup Wielki ma spełniać wymogi firmy.

- W powiecie łaskim jest świetny klimat biznesowy, czujemy wsparcie lokalnych władz – burmistrza i starosty oraz nieocenionego partnera w rozwoju - Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dla której ważne było, że nie tylko zwiększymy zatrudnienie, ale postawimy też na innowacje produkcyjne, pozwalające uplasować nasz zakład na mapie najważniejszych w całej Europie – powiedział Leszek Demciuch, dyrektor operacyjny Schiedel Sp. z o. o.

Zakład w Okupie zajmuje obszar 49.000 m2 a sama hala z częścią administracyjną ma powierzchnię 11.500 m2. Całość zbudowano i zagospodarowano w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który jest głównym filarem marki Schiedel.

Podczas budowy zwrócono uwagę na ekologię. Dlatego postawiono na fotowoltaikę, która pokryje znaczną część zapotrzebowania na prąd. Ściany całego obiektu mają zwiększoną niż wymagana przez polskie przepisy izolację termiczną, co zmniejszy potrzeby grzewcze. Sam system grzewczy oparto na gazie. Zastosowano przy tym pełną modulację, co w praktyce oznacza oszczędność energii do 14% w porównaniu ze standardowymi na rynku rozwiązaniami. Przed budynkiem powstał zbiornik retencyjny na wodę o powierzchni 2 tys. m2, dzięki czemu cała zieleń będzie podlewana tylko i wyłącznie wodą opadową.

Ta wersja piosenki Sanah podbija internet!