24 mln zł do wydania w tegorocznym budżecie obywatelskim Łodzi

2020-07-30 14:44 GM
sportowe projekty budżetu obywatelskiego
Autor: materiały UML

Mają powstać specjalne tory do wyczynowej jazdy rowerem lub na rolkach, siłownie plenerowe i strefy street workout. Duża grupa zgłoszonych projektów dotyczy właśnie sportu i rekreacji.

Łodzianie złożyli 856 projektów, z czego aż 156 projektów dotyczy sportu i rekreacji. - Jest to dowód na to, że mieszkańcy Łodzi lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i mają propozycje, pomysły, które mają jeszcze tę otwartą przestrzeń uatrakcyjnić – ocenia Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Wiele projektów dotyczy obszarów rekreacyjnych, takich jak Arturówek, Stawy Jana, czy Stawy Stefańskiego. Na terenie Arturówka i osiedla Łagiewniki, na którym olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych łodzian cieszy się wodny park, łodzianie złożyli aż 6 projektów. - Jednym z pomysłów jest kompletna modernizacja kąpieliska, wymiana piasku, stworzenie profesjonalnego stanowiska ratowniczego i wprowadzenie małej infrastruktury rekreacyjnej, takiej, żeby wygodnie wypocząć, by móc skorzystać z leżaków, siedzisk i innych urządzeń – informuje Łukasz Kucharski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zgłoszone projekty możemy zagłosować w dniach 6-30 listopada.