18 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run za nami!

2021-09-18 18:56
18 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run
Autor: EP

W biegu wzięło udział ponad 4 tys biegaczy, którzy byli podzieleni na pięć grup i startowali co kwadrans.

Biegaczy nie wystraszył jesienny deszcz i wiatr. 18 edycja tego najbardziej łódzkiego biegu była zaplanowana na maj ubiegłego roku, ale z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych impreza została przełożona. Zawodnicy nie mogli się doczekać, kiedy staną na starcie i pokonają 10 km przez centrum Łodzi - Bardzo czekaliśmy na ten bieg, baliśmy się, że może być znowu inny termin, na szczęście się udało. To wyjątkowa impreza, z długoletnią tradycją i warto tu być - mówili biegacze.

18 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run
Autor: EP

W tym roku start i meta były w dwóch miejscach na ulicy Nowomiejskiej obok Starego Rynku. Na Rynku Starego Miasta przygotowano sporo atrakcji dla uczestników i kibiców. Biegacze chwalili atmosferę, perfekcyjną organizację imprezy i bardzo dobrze zaplanowaną trasę, która wiodła przez ścisłe centrum miasta, m.in Dworzec Łódź Fabryczna, Nowe Centrum Łodzi, ulicę Tuwima, Piotrkowską, Plac Wolności , Zachodnią i Nowomiejską.

Tradycyjnie podczas Rossman Run można było połączyć bieganie i zwiedzanie. Łódzcy przewodnicy Agnieszka Forzpańczyk i Patryk Pietroń biegli w epokowych strojach, a podczas biegu ciekawie opowiadali o mijanych zabytkach, zwracali uwagę na detale i pokazywali piękno Łodzi.

18 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run
Autor: EP

 Biegacze już czekają na kolejną edycję Biegu Ulicą Piotrkowska Rossman Run i mają nadzieję, że na starcie będzie mogło stanąć więcej zawodników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE