15 lat więzienia za zgwałcenie i śmiertelne pobicie 3-letniego dziecka

2020-02-05 15:38
Wyrok za gwałt i zabójstwo dziecka
Autor: GM

Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi, łagodząc wyrok 25. lat wiezienia wydany przez sąd niższej instancji. Oskarżonym jest 28-letni Portugalczyk, który opiekował się chłopcem pod nieobecność matki.

Sąd Apelacyjny nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego. Jednocześnie sędzia Krzysztof Eichstaedt złagodzenie wyroku argumentował tym, że najwyższa kara byłaby niewspółmiernie surowa do czynu. - Mamy do czynienia nie z zabójstwem, mimo że 3-letni chłopczyk nie żyje. Mamy tu do czynienia z pobiciem ze skutkiem śmiertelnym, a to jest zupełnie inna kwalifikacja czynu. Wyrok 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocia stosuje się w przypadku najbardziej brutalnych zabójstw – argumentował sędzia.

Z wyrokiem i argumentacją nie zgadza się prokurator Adrian Sikora, który domagał się dożywotniego pozbawienia wolności. - Zdaniem prokuratury, oskarżony dopuścił się czynu zabójstwa w zamiarze ewentualnym, czyli musiał się liczyć z pozbawieniem życia dziecka.

Podczas rozprawy oskarżony tłumaczył, że dziecko uderzyło się o kaloryfer. Chłopiec zmarł w szpitalu wskutek rozległych obrażeń wewnętrznych.

Do tragedii doszło we wrześniu 2017 roku w mieszkaniu w Wieruszowie, w którym Portugalczyk mieszkał wraz z matką dziecka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE