Zrobić zakupy, wyprowadzić psa czy wyrzucić śmieci. "Spraw sprawunki seniorowi"

2020-04-15 11:58
Zrobić zakupy, wyprowadzić psa czy wyrzucić śmieci. Spraw sprawunki seniorowi
Autor: UM Leszno

Leszno szuka osób, które pomogą starszym mieszkańcom. To grupa najbardziej narażona na koronawirusa. ​Ruszyła akcja "Spraw sprawunki seniorowi".

Przyda się każda pomocna dłoń.

- Chętny do niesienia pomocy musi się zapisać do naszej grupy na facebooku "Spraw sprawunki seniorowi" - mówi Beata Nawrocka, naczelnik Wydziału promocji i rozwoju Urzędu Miasta w Lesznie. - I my będziemy bezpośrednio kontaktować te osoby z potrzebującymi. Żeby zrobić im zakupy, wyprowadzić psa, czy wynieść śmieci. Chodzi o to, żeby znaleźć tych, którzy chcą pomagać i tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Co ważne, seniorzy nie muszą mieć konta na portalu społecznościowym, żeby skorzystać z pomocy. Wystarczy, że zadzwonią do Urzędu Miasta pod nr tel. 65 529 46 35.

- Jest dużo chętnych, którzy chcą pomóc, natomiast gorzej idzie nam z docieraniem do tych, którzy potrzebują tej pomocy - dodaje Nawrocka. - Mam nadzieję, że z czasem ta informacja do tych seniorów potrzebujących jednak dotrze i że też oni się zaczną do nas odzywać.

Wszystkie informacje można znaleźć na facebooku "Spraw sprawunki seniorowi".

Organizatorzy zastrzegają, że nie ponoszą odpowiedzialności za przeprowadzenie pomocy. Liczą jednak na odpowiedzialność i uczciwość pomocników.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE