Stara Octownia

i

Autor: TS

Stara Octownia

​Zróbcie schron i magazyn. Radny z Sejmiku Wojewódzkiego apeluje o zmiany w projekcie modernizacji Octowni

2023-05-31 10:06

Starą Octownię kupił Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Obiekt po remoncie będzie siedzibą Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Stara Octownia w Lesznie będzie siedzibą Muzeum Okręgowego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego kupił Octownię za 3 miliony złotych w 2021 roku. W tym roku wybrano projekt rewitalizacji budynku. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Schron na wypadek wojny w Starej Octowni w Lesznie

Projektant nie wziął pod uwagę zagospodarowania piwnic Starej Octowni. Według radnego Sejmiku Wojewódzkiego Wielkopolskiego, Marka Sowy, należy to uwzględnić w projekcie. Radny Sowa proponuje, by w piwnicach obiektu stworzyć magazyn na eksponaty muzealne. Chce też by projekt zakładał budowę tam schronu.

Obecnie za wschodnią granicą toczy się wojna, która stwarza duże zagrożenie także dla Polski. Uważam, że rozsądne byłoby przystosowanie tych piwnic, także jako schronów na wypadek wojny - pisze w zapytaniu do Marszałka Województwa Wielkopolskiego, radny sejmiku Marek Sowa.

Warsztaty kulinarne z dziczyzny w leszczyńskim Ekonomiku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE