Zrewanżowali się. ​Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli koszykarze Rycerzy Rydzyna

2021-03-01 9:05

Rycerze chcieli się zrewanżować za niespodziewaną porażkę z I rundy na własnym parkiecie z KS Kosz Pleszew i udało się.

Początek tego meczu był wyrównany. Przez chwilę Rycerze po trafieniu Krówczyńskiego odskoczyli na 6 punktów, ale potem stery w ręce przejęli gospodarze i to oni budowali przewagę. Do przerwy mieli 8 punktów zapasu i zapowiadało się na trudną pogoń ekipy z powiatu leszczyńskiego.

Po zmianie stron zobaczyliśmy najlepszą wersję Rycerzy, którzy rozpoczęli III kwartę w sposób wymarzony, bo od serii 14:0. Wynik się odwrócił. Nasz zespół sam zaczął budować przewagę. Po 30 minutach było już nawet 43:60. Gdy na początku IV kwarty celnie przymierzył Kin były nawet 22 punkty różnicy. Nic już w tym meczu złego się nie wydarzyło/. Trener Jankowiak dał pograć zmiennikom. Pleszew odrobił sporo punktów, ale zwycięstwo było niezagrożone. Mecz zakończył się wynikiem 62:70.

Punkty dla Rycerzy zdobywali: D.Bręk 13 (3x3, 9 as), Rostalski 12 (2x3), Nawrocki 9 (1x3), M.Bręk 9 (1x3), Milczyński 9, Krówczyński 7 (1x3), Samolak 6, Kin 5 (1x3), Łukanus 0, Domagała 0.

Rycerze umocnili się na czele tabeli, wyprzedzając drugiego Sokoła Międzychód o dwa punkty. Sokół pewnie w niedzielę pokonał na wyjeździe BC Obrę Kościan 93:73.