Zobaczcie, co potrafią. Dziś w Galerii MBWA pokaz filmowy "Akcja animacja"

2020-02-20 7:18
Zobaczcie, co potrafią. Dziś w Galerii MBWA pokaz filmowy Akcja animacja
Autor: MBWA Leszno

Obejrzeć będzie można kilkanaście filmów zrobionych przez Kółko Animacji Poklatkowej, działające w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie. Gościem specjalnym spotkania będzie reżyserka i scenarzystka Aniela Lubieniecka.

Kółko w "Dwunastce" działa od kilku lat. Prowadzi je Barbara Napieralska. Tworzone w nim filmy brały udział w konkursach i przeglądach, między innymi na festiwalu HALO ECHO we Wrocławiu. Dziś (20.02) będzie można obejrzeć je w Galerii MBWA w Lesznie. Razem z reżyserką i scenarzystką Anielą Lubieniecką.

- Aniela Lubieniecka zajmuję się animacją od wielu, wielu lat - mówi Marcin Kochowicz, dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. - Współpracowała także z uczniami, którzy jeździli do Wrocławia i tam uczyli się warsztatu filmowego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Będzie więc także okazja dowiedzieć się o zapleczu powstawania takich filmów, gdzie i jak można je tworzyć.

Początek pokazu o godz. 17.00 w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5. Wstęp wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE