rondo

i

Autor: UM Leszna Rondo oddano do użytku w maju

Zmian na rondzie nie będzie. Chodzi o problemy kierowców na nowym rondzie, na skrzyżowaniu ulic Szybowników i Wolińskiej

2022-05-27 13:04

Kierowcy się skarżyli, że jest tam niebezpiecznie. Prezydent zwołał w tej sprawie komisje bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ta zadecydowała, że organizacja ruchu jest ok.

Problematyczny dla kierowców jest wjazd na rondo od strony wiaduktu. By kierowca mógł jechać przez rondo w stronę ul. Wolińskiej, musi szybko wjechać na lewy pas a na to miejsca jest niewiele. Przyznaję, że dzwonili do mnie w tej sprawie mieszkańcy Leszna, ale zmian w organizacji ruchu w tym miejscu nie przewidujemy - mówi Łukasz Borowiak, prezydent Leszna.

Takie ronda znajdują się w wielu miastach w Polsce. Musimy się po prostu po nich nauczyć poruszać. Uważamy, że ta organizacja ruchu, która została zaakceptowana przez policję, przez straż miejską i innych specjalistów jest odpowiednia. Musimy sie do tego nowego ronda dostosować. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE